Przejdź do treści głównej

Efekty polsko-słowackich projektów – wystawa w Jeleśni


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2023-11-14 12:30

Logo Interreg PL-SK

Do końca listopada  br., w Urzędzie Gminy w Jeleśni można zobaczyć wystawę prezentującą efekty polsko-słowackich projektów dofinansowanych ze środków Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

Wystawa prezentuje wybrane projekty, w których uczestniczą partnerzy z województwa śląskiego. Efekty polsko-słowackiej współpracy w naszym województwie to między innymi: kilometry transgranicznych ścieżek rowerowych i tras turystycznych, inhalatorium solankowe w Rajczy, galeria i odnowiona fasada zabytkowego ratusza w Strumieniu, odnowione pomieszczenia Muzeum Protestantyzmu w Cieszynie, Transgraniczna Strefa Kultury w Górkach Wielkich, odnowione wnętrza Izby Regionalnej i ogród edukacyjno-sensoryczny w Czechowicach-Dziedzicach oraz wiele, wiele innych.

Gmina Jeleśnia we współpracy ze słowacką Gminą Klin zrealizowała projekt pn. Turystyka bez granic - rozwój polsko- słowackiego szlaku turystycznego z Jeleśni do Klina oraz wiele mikroprojektów m.in. W tradycji siła - wspólna promocja lokalnych specjałów, W promocji siła – promocja pogranicza polsko-słowackiego, Tradycje w nowym wydaniu – warsztaty umiejętności tradycyjnych na pograniczu polsko – słowackim.

Zachęcamy do korzystania z efektów transgranicznych projektów, które być może będą inspiracją do przygotowania kolejnych inicjatyw, na przykład w ramach programu Interreg Polska-Słowacja 2021-2027, priorytet 3: Twórcze i atrakcyjne turystycznie Pogranicze

Zapraszamy do Jeleśni!

Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis




Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś