Przejdź do treści głównej

Zaproszenie do składania propozycji: opracowanie zasad pomocy państwom, które będą zaangażowane w realizację programu Region Morza Bałtyckiego 2014-2020 (BSR)


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2014-01-08 12:59

Instytucja Zarządzająca Programu Region Morza Bałtyckiego 2007-2013 Investitionsbank Schleswig-Holstein zaprasza do składania propozycji dotyczących zasad pomocy państwom biorących udział w programie Region Morza Bałtyckiego 2014-2020.

 

Program Region Morza Bałtyckiego jest jednym z 13 transnarodowych programów, częściowo finansowanym z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach współpracy terytorialnej w Unii Europejskiej (UE). Obszar kwalifikowany obejmuje następujące państwa członkowskie: Danię, Estonię, Finlandię, Litwę, Łotwę, Polskę, Szwecję, północne części Niemiec, jak również kraje sąsiadujące (Norwegia, Białoruś, północno-zachodnie regiony Rosji). W strukturze przyszłego okresu programowania 2014-2020, kolejny program BSR 2014-2020 jest obecnie w fazie przygotowania i planuje się jego uruchomienie pod koniec 2014 r.

Investitionsbank Schleswig-Holstein jako Instytucja Zarządzająca programem Region Morza Bałtyckiego jest także odpowiedzialna za zorganizowanie zaproszeń do składania propozycji i zawarcie umowy z odpowiednimi ekspertami. W imieniu Wspólnego Komitetu Programującego, ciała decyzyjnego Programu, Instytucja Zarządzająca I Wspólny Sekretariat Techniczny odpowiedzialne są za otwarcie propozycji dotyczących  przepisów dotyczących pomocy państwom w ramach Programu Regionu Morza Bałtyckiego 2014-2020. Propozycje muszą być zgodnie z Traktatem dotyczącym funkcjonowania Unii Europejskiej oraz odpowiednimi przepisami dotyczącymi zasad pomocy państwom. W związku z tym, planuje się przygotowanie konkretnych przepisów.

W wymienionych poniżej dokumentach do pobrania, można znaleźć zakres szczegółowe informacje dotyczące wniosku. Termin składania wniosków mija we wtorek, 18 lutego 2014r. Propozycje, które zostaną przesłane po upłynięciu terminu nie będą brane pod uwagę. Dotyczy to zarówno wersji elektronicznej i papierowej.

Ekspert, który zajmować się będzie pomocą państwom, zostanie  wybrany do marca 2014 r.  przez Wspólny Komitet Programujący, na podstawie oceny dokonanej przez Wspólny Sekretariat Techniczny oraz Instytucję Zarządzającą.

Działania związane z opracowaniem przepisów dotyczących ww. pomocy mają zostać rozpoczęte w maju 2014 r. i trwać do sierpnia 2014 r. z możliwością przedłużenia.

Więcej informacji dotyczących programu można znaleźć na stronie internetowej: eu.baltic.net.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis




Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś